+90 212 852 99 77 - info@turkeystudycenter.com

İstanbul Ayvansaray University - Faculty of Fine Arts Interior Architecture and Environmental DesignNumber of Year 4
Education Language Turkish
Number of Student 5500
Number of Foreign Student 150
Certification Tömer
Yearly Payment 4500$
TSC Yearly Payment 3000$

İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ HAKKINDA
İç Architecture ve Çevre Tasarımı Bölümü, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 4 yıllık Under Graduate eğitim programıyla öğretime başlamaktadır. Bölümün temel hedefi, her türlü mekan için kullanıcı konforunu sağlamaya yönelik fonksiyonel, yaratıcı, teknik ve estetik çözümler tasarlamak ve üretmektir. Mezunların farklı ölçeklerde içArchitecture tasarım problemlerini tanımlayabilen, proje geliştirebilen, çağın gerektirdiği gelişmiş donanımlı aygıtları yetkin şekilde kullanabilen, farklı disiplinlerle proje yürütebilme ve yönetebilme becerisine sahip tasarımcılar olmaları hedeflenmektedir. Bölüm, deneyimleyerek öğrenmek, fikir üretmek ve uygulamak temel amacına uygun tasarlanmış bilgisayar yazılımları ve donanım açısından gelişmiş laboratuvarları ve atölyeleri ile öğrencilerin tüm projelerini üniversitenin Physicsi imkanlarını kullanarak hayata geçirmelerine olanak sağlamaktadır. 

İçArchitecture ve Çevre Tasarımı Bölümü, öğrencilerini, bilim-sanat-teknoloji birlikteliğinde tasarladığı özgün eğitim modeliyle tasarım dünyasının dinamik değişkenleri içinde kültürel değerlerine saygılı, yurtdışı eğitim modelleri ile uyumlu ve çağcıl bir bakış açışıyla yetiştirmektedir. 

Bu bölümden mezun olanlar; kamuda ve özel sektörde içArchitecture ve Architecture disipliniyle ilgili proje üreten bürolarda, inşaat ve yapı sektöründe malzeme üretim-tasarım ve satış ile ilgili birimlerde, yapı malzemeleri pazarlama, satış ve üretimde, mobilya tasarımı konularında, bina alt sistemlerinin tasarımıyla ilgili (ses, havalandırma, aydınlatma ve benzeri) konularda çalışabilirler. Bölümlerin ilgili Yüksek Under Graduate programlarına kayıtlı öğrenciler akademik hayatlarına devam edebilir ve uzmanlıklarını alabilirler. 


Extra Consulting Services


Residence Operations
Home/Dormitory Operations
Notary Translation and Equivalence Procedures
Turkish Course
YÖS Course
English Course